10 травня відбувся звіт школи перед громадськістю в ході якого про роботу та здобутки школи відзвітувала директор Могорита Марія Дмитрівна. Опісля учні школи представили творчий звіт.

Поради для батьків від Марії Монтеcсорі

Марі́я Монтессо́рі — лікар, педагог, перша італійка, яка стала доктором медицини. Вона прославилася розробкою педагогічної методики Монтессорі, що базується на вільному розвитку дітей, на відміну від шкільної системи, де знижується активність дітей. Монтессорі вважала, що головним завданням освіти є підтримка спонтанності і творчості дітей, забезпечення їхнього всебічного розвитку: фізичного, духовного, культурного та соціального. Ця жінка-педагог відкрила явище поляризації уваги в дітей.

Ще італійка сформулювала короткі заповіді-нагадування для батьків. Вони прості, але, якщо вдуматися в кожне з них, приходить розуміння, що це багатотомна мудрість у декількох словах. Із деякими з них ми вирішили познайомити вас.

1. Дітей навчає те, що їх оточує.

2. Якщо дитину часто критикують – вона вчиться засуджувати.

3. Якщо дитину часто хвалять – вона вчиться оцінювати.

4. Якщо дитині демонструють ворожість – вона вчиться битися.

5. Якщо з дитиною чесні – вона вчиться справедливості.

6. Якщо дитину часто висміюють – вона вчиться бути боязкою.

7. Якщо дитина живе з почуттям безпеки – вона вчиться вірити.

8. Якщо дитину часто ганьблять – вона вчиться почуватися винною.

9. Якщо дитину часто заохочують – вона вчиться добре до себе ставитися.

10. Якщо до дитини часто бувають поблажливі – вона вчиться бути терплячою.

11. Якщо дитину часто підбадьорюють – вона набуває впевненості у собі.

12. Якщо дитина живе в атмосфері дружби і почувається потрібною -  вона вчиться знаходити в цьому світі любов.

13. Не кажіть погано про дитину – ні за її присутності, ані без неї.

14. Концентруйтесь на розвитку хорошого в дитині, щоб поганому не лишалося місця.

15. Завжди прислухайтеся і відповідайте дитині, яка звертається до вас.

16. Поважайте дитину, яка зробила помилку і може зараз або трохи пізніше виправити її.

17. Будьте готові допомогти дитині, яка перебуває в пошуку, і бути непомітним для тієї дитини, яка вже все знайшла.

18. Допомагайте дитині опановувати невідомі раніше речі. Робіть це, наповнюючи навколишній світ турботою, стриманістю, тишею і любов’ю.

19. У поводженні з дитиною завжди дотримуйтеся гарних манер – пропонуйте краще, що є у вас самих.

Поради для покращення навичок читання

У сучасну епоху інформації читання справді є однією з основних навичок для виживання. Ось десять порад, які кожен може використовувати для удосконалення своїх навичок читання.

1. Вам не треба бути великим читачем, щоб зрозуміти смисл

Деякі люди читають швидко і все запам’ятовують. Інші читають повільно і кілька разів, щоб запам’ятати всю інформацію. Насправді це не має значення, якщо під час читання ви отримуєте ту інформацію, яку шукали.

2. Знайте, навіщо ви читаєте

Ви читаєте для розваги чи для того, щоб чогось навчитися? Визначте, для чого ви читаєте, перш ніж відкрити книжку, і ви значно покращите своє розуміння та підсилите задоволення від читання.

3. Вам не треба читати все підряд

Не кожен журнал, лист або електронне послання, отримані вами, містять необхідну інформацію. Насправді значна їх частина – просто сміття. Викиньте це, ігноруйте або видаліть. Зробивши це, ви отримаєте вдвічі більше часу для читання чогось справді важливого чи корисного.

4. Вам не треба читати все підряд із того, що ви вже читаєте

Ви читаєте кожну статтю кожного журналу або кожну главу кожної книги? Якщо це так, то ви, мабуть, витрачаєте багато часу, читаючи те, що вам не потрібно. Будьте розбірливі: вибирайте тільки ті статті, які важливі для вас. Не звертайте уваги на інші.

5. Скануйте, перш ніж почнете читати

Подивіться на зміст, теми заголовків, підписи до фотографій і т. д. Це допоможе вам визначити:

чи є у вас реальний інтерес до читання цього;
яку інформацію ви найімовірніше отримаєте з цього.

6. Розставляйте пріоритети в читанні

Ви не можете прочитати все одразу (і не хочете). Якщо це важливо, прочитайте це зараз. Якщо це неважливо, нехай  почекає.

7. Вибирайте доречне оточення  для читання

Ви будете читати швидше і розуміти більше, якщо робитимете це в зручный для вас обстановці.

8. Якщо ви почали читати, то не полишайте

Прочитайте те, що вибрали, до кінця. Якщо ви закінчили, але у вас залишилися питання, поверніться назад і перечитайте відповідні розділи. Якщо у вас немає питань, отже, ви отримали те, що вам потрібно, і готові рухатися далі.

9. Зосередьтеся

Пам’ятайте, що ви читаєте з певною метою, тому зосередьтеся на цій меті та матеріалі. Якщо ви починаєте втрачати інтерес, зробіть перерву або почитайте що-небудь інше.

10. Практикуйте

Що більше ви читаєте, то кращим  читачем ви стаєте (і розумнішим також). Тому читайте більше, щоб живити та загартовувати свій розум.

поради батькам від Я. Корчака.pdf
Adobe Acrobat Document 189.1 KB